A matematika vizsgatárgy középszintû írásbeli vizsgája 180 percig tart. A vizsgázó elõször az I. feladatlapot (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldja meg. A feladatlapokon belül a rendelkezésére álló idõt tetszése szerint oszthatja meg az egyes feladatok között és megoldásuk sorrendjét is meghatározhatja.
Az I. feladatlap 10-12 feladatot tartalmaz, amely az alapfogalmak, definíciók, egyszerû összefüggések ismeretét hivatott ellenõrizni.
A II. feladatlap két részre oszlik. A II/A. rész három feladatot tartalmaz, a feladatok egy vagy több kérdésbõl állnak.
A II/B. rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmaz, amelybõl a vizsgázó választása szerint kettõt kell megoldani, és csak ez a kettõ értékelhetõ.
A matematika vizsgatárgy emelt szintû írásbeli vizsgája 240 percig tart. Az írásbeli vizsga két részbõl áll, és a vizsgázó a rendelkezésére álló idõt tetszése szerint oszthatja meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között és megoldásuk sorrendjét is meghatározhatja.
Az I. részfeladatsor négy feladatból áll. A feladatok több részkérdést is tartalmazhatnak.
A II. részfeladatsor öt, egyenként 16 pontos feladatból áll. A vizsgázónak az öt feladatból négyet kell kiválasztania, megoldania, és csak ez a négy értékelhetõ.
Vizsgázónként megengedett segédeszközök (közép- és emelt szinten is): függvénytáblázat (egyidejûleg akár többféle is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körzõ, vonalzó, szögmérõ, melyekrõl a vizsgázó gondoskodik. Ezeket az eszközöket a vizsgázók a vizsga során egymás között nem cserélhetik.
forrás: edupress.hu
Nyomtatható változat |
Szólj hozzá |
Cikk továbbküldése |
« Vissza az előző oldalra |
|
Generali a Biztonságért Alapítvány bemutatása
Generali közlekedésbiztonsági projekt bemutatása