Kik indulhatnak?
Egyénileg vagy kétfõs csapatba szervezõdve pályázhat minden 1993. október 1. és 2000. augusztus 31. között született fiatal, aki még nem kezdte meg felsõoktatási tanulmányait. Pályázhatnak határon túli magyar fiatalok is.
Mit lehet nyerni?
I. díj: (max. három) havi 30 000 Ft-os ösztöndíj egy évig
II. díj: (max. három) havi 20 000 Ft-os ösztöndíj egy évig
III. díj: (max. négy) havi 10 000 Ft-os ösztöndíj egy évig
a fiatalok szakmai, tudományos továbbfejlõdésének támogatására.
A legfiatalabb díjazott megkapja a Siemens Zrt. 100 000 Ft-os, egyösszegû Junior Ösztöndíját is. A legjobb pályamunkát beadott határon túli pályázó a Magyar Innovációs Szövetség egyösszegû, 100 000 Ft-os ösztöndíját kapja meg.
Az elsõ és második helyezett fiatalokat segítõ egy-egy tanár egyszeri 100 000 Ft-os ösztöndíjban részesül.
Az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1-3. helyezettjei a felsõoktatási intézmények döntése alapján 30 többletpontot kaphatnak a felvételi eljárás folyamán.
A legjobb három pályázat lehetõséget kap 2014. szeptember 19-24. között Varsóban, az EU által, rendezendõ “Fiatal Tudósok Versenyén” való részvételre, ahol további értékes pénz- és különdíjakat lehet nyerni (3500-7000 euró).
A versenyen kiválasztott tehetséges fiatalok további nemzetközi versenyen, utazásokon vehetnek részt.
Mivel lehet nevezni?
Pályázni lehet mûszaki, természettudományi, környezetvédelmi, informatikai, valamint matematikai területrõl bármilyen innovatív alkotással, találmánnyal, kutató vagy fejlesztõ, ill. tudományos munka eredményével. Továbbá lehet pályázni a National Instruments myDAQ nevû termékének újszerû, sehol máshol nem alkalmazott, használt vagy publikált mérési vagy adatgyûjtési eljárásának kidolgozásával, illetve konkrét gyakorlati feladatok megoldására irányuló alkalmazással is. A versenyen bármilyen egyéb versenyre vagy pályázatra készített pályamunkával, ill. mûszaki alkotással is részt lehet venni.
Hogyan kell jelentkezni?
A kidolgozandó vagy megoldandó feladat max. 2 oldalas vázlatát doc formátumban kell eljuttatni e-mailben 2014. január 8-án, 15 óráig beérkezõen.
A nevezésnek tartalmaznia kell: a kiválasztott kutatási vagy fejlesztési témát, a megoldásra irányuló javaslatot, az elérendõ célt, a konkrét megvalósítás módját, továbbá: a résztvevõ(k) nevét, születési idõpontját, lakcímét, telefonszámát, e-mail címét, nyelvtudását; iskolájának (munkahelyének) nevét és címét; a konzulens, vagy felkészítõ tanár nevét, lakcímét, e-mail címét és telefonszámát.
Kik döntenek?
A pályázat elfogadásáról a tudományos vagy mûszaki cél, ill. színvonal és a kidolgozhatóság figyelembevételével határoz a bírálóbizottság. A döntésrõl minden pályázó értesítést kap 2014. február 10-ig. (A zsûri döntése végleges, fellebbezésnek helye nincs.)
Hogyan tovább?
Az I. fordulóban elfogadott pályázatok tudományosan megalapozott, részletes kidolgozását, ill. a fejlesztés eredményét 2014. május 6-án, 15 óráig beérkezõen kell beküldeni a verseny titkárságára. Csatolni kell a bemutatást elõsegítõ saját készítésû modelleket, mûszaki megoldásokat, kísérleti berendezéseket.
Mit értékelnek? - A probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása; a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke; az írásos anyag, ill. mûszaki alkotás (vagy modell) színvonala, ill. az elkészített eszköz mûködõképessége; a projekt befejezettsége (koncepció, konklúzió) és hasznosíthatósága; az eredmények világos értelmezése, myDAQ-os pályázat esetén milyen minõségben és milyen mélységig lett kihasználva a termék.
Egyéb tudnivaló? - A bemutatásra alkalmas pályamûveket 2014. júniusában kétnapos kiállításon tekinthetik meg az érdeklõdõk, ill. szeptemberben is bemutatásra kerülnek a Kutatók Éjszakáján. Az ünnepélyes díjátadásra a júniusi kiállítás megnyitóján kerül sor.
A pályázatok kidolgozását vállalatok, intézmények anyagilag támogathatják. A verseny szervezõi közremûködnek az indokolt költségek megtérítésében.
A verseny fõvédnöke:
Dr. Hoffmann Rózsa, államtitkár, Emberi Erõforrások Minisztériuma
A verseny Társ-fõvédnöke:
Németh Lászlóné, miniszter, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium
A projekt a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból nyújtott fõtámogatással valósul meg.
Verseny támogatói: Emberi Erõforrások Minisztériuma, Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft., Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, Magyar Tehetségsegítõ Szervezetek Szövetsége, Magyar Telekom Nyrt., B. Braun Medical Kft., GE Hungary, Intel
Paksi Atomerõmû Zrt., Siemens Zrt., Ericsson Magyarország Kft., EGIS Gyógyszergyár Nyrt., Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt., 77 Elektronika Kft., Innomed Medical Zrt., Sanatmetal Kft., Mediso Orvosi Berendezés Fejlesztõ és Szerviz Kft., BalaBit IT Biztonságtechnikai Kft., NI Hungária Software és Hardware Kft., DBH Investment Zrt., Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
MédiatámogatóK:
Fõtámogató: MTVA
Támogató: Világgazdaság, Nyelv és Tudomány, Technika Mûszaki Szemle
A pályázatok beküldése, ill. a pályázattal kapcsolatban érdeklõdni lehet:
Magyar Innovációs Szövetség, e-posta: innovacio@innovacio.hu
tel.: 430-3330, portál: www.innovacio.hu
(cím: 1036 Budapest, Lajos u. 103.)
Nyomtatható változat |
Szólj hozzá |
Cikk továbbküldése |
« Vissza az előző oldalra |
|
Generali a Biztonságért Alapítvány bemutatása
Generali közlekedésbiztonsági projekt bemutatása